Бесплатна претплата

Претплатете се за нашиот билтен и бидете во тек!

КМТ Сервис ДООЕЛ

КМТ Сервис ДООЕЛ

https://kmtservice.bg/

КМТ Сервис ДООЕЛ е докажана фирма која се занимава со сервисна поддршка, продажба и обука во областа на апаратурата за лоцирање на оштетувања на подземни комуникации, тестирање, следење и испитување на подземни енергетски траси, трансформаторски станици, водоводни и канализациони мрежи, отворени и затворени водни базени.

 

Главни партнери на компанијата се светски докажани производители на опрема и обезбедување на сеопфатни технички решенија како: SebaKMT, дел од групацијата на Megger, KEP, Vibro Health, Cappellotto, IBAK Helmut Hunger, Messen Nord, Iriss.

 

Тимот на КМТ Сервис е составен од висококвалификувани професионалци со долгогодишната пракса во областа на сервисна активност и технички обуки, во комбинација со повеќегодишно искуство во сферата на директната продажба.

 

Главната цел на компанијата е постигнување на оптимални резултати во секој конкретен проект, во комбинација со професионално и одговорно однесување кон клиентот.

Контакти

Адреса: Бугарија, Софија 1303, ул. „Средна Гора“ 89

Телефон: +359 888 781 788

Е-mail: kmt.servicebg@gmail.com

Партнери

Материјали за КМТ Сервис ДООЕЛ

  • 18 october 2019КМТ Сервис: Компанија за флаширање на вода ги ограничува хавариите на ел. опрема со инфрацрвен прозорец

   Ако производствената индустрија се стреми кон се поголема ефикасноста за да одговори на ригорозната пазарна побарувачка, тогаш технологијата ја презеде тешката задача да помогне процесите да бидат не само поисплатливи и сигурни, туку и максимално безбедни. Еве уште еден доказ – инфрацрвените прозорци за мониторинг на Iriss, кои им овозможуваат на претпријатијата да ја испитаат и анализираат својата критична електрична инфраструктура.

  • 09 september 2019КМТ Сервис: Вештачки интелект врши инспекција на канализациони цевки со реален 3D внатрешен поглед

   Ако мобилните телефони можат да препознаат лица, софтверот на камерите за испитување на канализацијата исто може да се обучи и за идентификување на дефекти. Имено ова е главната цел на иновативната студија што докажаниот разработувач IBAK ја спроведува. „Аssisted Defects Analysis“ им овозможува на сите корисници на системот Panoramo да го обучуваат софтверот со свои податоци, така што вештачкиот интелект работи поефикасно во корист на сите.

  • 26 july 2019КМТ Сервис: Супер здравите производи Handheld ја направија мисијата можна за Том Круз и компанија

   Барем еднаш сте се прашувале каква „опрема од други планети“ се користи во акционите филмови - дали е вистинска, како пак е толку издржлива ... Па, денес ќе ви ја кажеме тајната! Во шестиот филм од серијата „Невозможна мисија“ – „Распаѓање“ таблетите и уредите што ги користат актерите се сосема реални и се на шведскиот производител Handheld. „Производите на Handheld се ултра здрави. Освен за индустриска намена, тие се исто така многу погодни за снимање на филмови“, раскажаа од КМТ Сервис ДООЕЛ.

  • 12 june 2019КМТ Сервис: Првиот неинвазивен ултразвучен мерач на проток за криогенски флуиди на Flexim работи до -190 °С

   Што го прави светот на технологијата толку возбудлив? Според наше мислење, тоа е бесконечната можност за откривање на нови и нови факти, начини, процеси. На истото мислење се и специјалистите од КМТ Сервис ДООЕЛ. „Усовршувањето на техниката и се поиновативните технолошки решенија се меѓу причините за прогрес и развој. Затоа сме горди да објавиме дека меѓу производите на нашиот партнер Flexim е првиот неинвазивна ултразвучен мерач на проток за криогенски флуиди Fluxus cryo“, соопштија од КМТ Сервис.

  • 22 may 2019КМТ Сервис е веќе официјален партнер на шведски производител на индустриски телефони и компјутери

   КМТ Сервис објави уште едно ново партнерство – со шведската компанија Handheld, специјализирана за производство на мобилни компјутери и телефони со голема цврстина, наменети да издржат различни тешки услови. „Производите на Handheld се со гарантирана висока ефикасност на работа, а нивната отпорност на ударни оптоварувања и влијанија е главен приоритет“, соопштија за BalkanEngineer.com од компанијата, благодарение на која Handheld влегува на бугарскиот пазар.

  • 25 march 2019КМТ Сервис: Веќе откриваме протекувања од вселената, благодарение на иновативната технологија на Utilis

   Да откриеш протекување на вода од вселената? Веќе е можно со иновативната услуга на Utilis. „Компанијата ја користи технологијата разработена за откривање на свежа вода на други планети. Со сателитска слика Utilis открива протекување од системи за водоснабдување. Резултатите се обезбедуваат во удобни за користење GIS извештаи, при што се дава точната локација на точките на протекување, вклучително и од уличните мрежи“, соопштија од докажаното друштво КМТ Сервис ДООЕЛ.

  • 21 january 2019KMT Сервис обезбедува широк спектар на решенија за лоцирање на дефекти и следење на инфраструктурни мрежи

   КМТ Сервис ДООЕЛ е компанија со долгогодишно искуство во активностите за продажба и одржување на опрема за лоцирање на дефекти, тестирање и мониторинг на подземни комуникации, водовод и канализација и електропреносни системи. „Фирмата работи во тесна соработка со меѓународно докажани производители на специјализирана опрема. А од 2018 година квалитетот на нашата работа веќе се потврдува од меѓународни стандарди“, соопшти за BalkanEngineer.com инж. Брајко Дублеков, управител на друштвото.

Статии

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 29 april 2021Теси се вклучи со сопствена програма во живо од Софија во изданија оваа година на саемите ISH Digital и MCE Milano

  Два од најголемите саеми во светот од областа на инсталации во згради, инфраструктура и енергетска ефикасност се одржаа целосно онлајн оваа година, поради состојбата со распространувањето на COVID-19. Сепак, ова не ги направи помалку интересни. ISH Digital 2021 и Mostra Convegno Expocomfort 2021 го привлекоа вниманието на специјалисти од целиот свет со нивните уникатни дигитални програми. Учесник во нив беше и докажаниот бугарски производител на бојлери и апарати за домаќинства Теси.

 • 26 april 2021Системи за дојава на пожар на Телетек Електроникс гарантираат заштита на 125 објекти на банка Пиреос во Грција

  „И покрај сериозната конкуренција од многу етаблирани меѓународни производители на опрема за дојава на пожар, Телетек Електроникс успеа да го добие менаџментот на финансиската институција со своите сигурни и докажани решенија со оптимални технички параметри, гарантна услуга и не на последно место, со сериозни препораки од многуте реализирани од нас проекти“, објаснија од компанијата. Почетокот на проектот беше даден уште во 2019 година и досега тој опфаќа веќе 125 гранки на Пиреос, лоцирани на територијата на Северна Грција.

 • 16 april 2021Дребонзи со наклонети водилки според максималната должина на обработка на РАИС – прецизни и високопродуктивни

  Докажаната бугарска компанија РАИС е специјализирана за производство на машини за сечење и обработка на метали. Таа нуди широк спектар на дребонзи со наклонети водилки, кои можат да бидат избрани според максималниот дијаметар за обработка, максималната должина за обработка (максимален од по Z оската) од типот на водилка. „Развиваме разновидни машини во однос на максималниот од по оската Z. Се стремиме нашите клиенти секогаш да имаат избор и да го добиваат најдоброто што им е потребно", коментираа од РАИС за BalkanEngineer.com.

 • 09 april 2021Филкаб: Ние нудиме производи и целосни решенија за осветлување за отворен простор и за различни згради

  Водечката бугарска трговска, производствена и инженеринг компанија Филкаб има исклучително обемно портфолио на производи, од кои дел се производи за осветлување на станбени, трговски, јавни и индустриски згради, како и решенија за осветлување на улици и паркови. Широкиот асортиман на артикли е поделен на неколку групи на производи - извори на светлина, опрема за стартување и регулирање за осветлување, расветни тела, столбови и испусти за осветлување на улици и паркови.

 • 22 march 2021Хотел Titanic во Берлин овозможува неспоредлив комфор со решенијата за греење на Oventrop

  Велат дека Берлин секогаш вреди да се посети. Сепак, оние што бараат автентичност и класика не би биле задоволни со сместување било каде. Од 2015 година, тие го имаат на располагање хотелот Titanic, кој претходно служел како декор за Германската државна опера. Денес ќе ѕирнеме зад кулисите на импресивната зграда за да дознаеме повеќе за инсталациите што гарантираат удобност и првокласно доживување за гостите на хотелот. Наши водичи се специјалистите од бугарската канцеларија на Oventrop.

 • 19 march 2021Поголема продуктивност и забрзани процеси на работа со индустриската компјутерска кутија на Неон.БГ

  „Како одговор на потребите на индустриските компании, тимот за развој на Неон.БГ разработи индустриска компјутерска кутија. Таа е наменета за составување матични плочи ATX, MINI и MICRO ATX. Освен фактот дека во неа можат да се составуваат сите видови плочи, неговото куќиште има соодветно место за монитор со големина помеѓу 17 и 24", како и погодна позиција за додатоците, глувчето и тастатурата", соопштија од докажаната бугарска компанија за производство, инженеринг и трговија Неон.БГ.

Види ги сите »

Вести

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 12 may 2021Procter & Gamble отвори нова фабрика во Урлати, Романија

  Procter & Gamble (P&G) отвори нова фабрика во романскиот град Урлати. Новиот објект ќе произведува капсули со течен детергент на марката Ариел, дозна BalkanEngineer.com од Romania-Insider.com. Производите се наменети главно за извоз во голем број европски земји. Новата фабрика ќе воведе модерни производствени решенија во производството на детергенти. Со отворањето на новата база, ќе се отворат повеќе од 200 работни места. Фабриката е најголемата инвестиција на Procter & Gamble во Романија. За овој проект, компанијата доби државна помош од скоро 6 милиони евра.

 • 10 may 2021Булмаркет влегува на романскиот железнички пазар

  Во април годинава подружницата на Булмаркет – Јунајтед Рејлуејс ја започна својата активност во Романија, дозна BalkanEngineer.com од Бугарско-романската трговско-индустриска комора (БРТИК). Јунајтед Рејлуејс ќе ги опслужуваат активностите на Булмаркет на територијата на Романија. Активноста на компанијата е поврзана со двата терминали за пропан бутан, кои се наоѓаат во Ѓурѓево и Галати. Првично, Јунајтед Рејлуејс ќе го опслужува постојниот сообраќај на групацијата Булмаркет во реонот на Букурешт и Плоешти, при што целите на компанијата се проширување во правец на Арад, Унгарија и Западна Европа.

 • 27 april 2021Четири балкански метрополи се натпреваруваат за „Зелена престолнина 2023“

  Софија, Белград, Скопје и Загреб се меѓу учесниците во натпреварот „Европска награда за зелена престолнина 2023“ (EGCA), организирана од Европската комисија. Главните градови на Бугарија, Србија, Северна Македонија и Хрватска ќе се натпреваруваат за наградата, заедно со Измир и Газиантеп (Турција), Каљари (Италија), Даблин (Ирска), Гдањск, Краков, Ржезов и Варшава (Полска), Хелсингборг (Шведска), Кошице (Словачка), Логроњо (Шпанија) и Талин (Естонија).

 • 26 april 2021Berry City Courier – ново име за градска испорака во Софија

  Berry City Courier е микс од логистичка и софтверска компанија која има амбиции да го освои пазарот за градска испорака во Софија до крајот на годината. Целта на компанијата е да го олесни процесот на испорака со тоа што ќе ја направи целосно автоматска, дозна BalkanEngineer.com од интервју со основачот и извршен директор на Berry City Courier Виктор Ерменков за ТВ Блумберг. Софтверските инженери на компанијата успеаја да создадат платформа која е целосно автоматизирана. Целиот процес од поднесување на барање до обработка и испраќање до курир се остварува целосно автоматски.

 • 21 april 2021Miele инвестира 4 милиони евра во својата фабрика во Романија

  Германската групација Miele, специјализирана за производство на апарати за домаќинство, ќе инвестира уште 4 милиони евра во 2021 година за опрема во својата фабрика за производство на компоненти за апарати за домаќинство во град Брашов, Централна Романија, дознава BalkanEngineer.com од Romania-Insider.com. Покрај тоа, Miele ќе започне со изградба на нова производствена хала со поврзан деловен простор во Брашов. Инвестицијата е продолжение на среднорочните и долгорочните планови за развој на компанијата, при што новите простории ќе бидат готови на крајот на 2023 година.

 • 19 april 2021Бугарскиот софтвер Evalato со платформа за виртуелни настани

  Бугарскиот софтвер за организирање награди и конкурси Evalato веќе обезбедува платформа од нова генерација за организирање на виртуелни настани. Решението е специјално развиено за саеми, изложби за кариера, настани за вмрежување b2b, бренд активации и други настани каде се бара наменска и ефективна врска помеѓу учесниците. Платформата на Evalato поддржува бугарски јазик и бугарска валута, како и над 40 јазици и повеќе од 160 валути. Клиенти на Evalato вклучуваат организации како Обединетите нации, WWF, Ројтерс, Zeiss, Црвениот крст, Vodafone и илјадници корисници ширум светот.

Види ги сите »

Настан

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 13 may 2021Kyungshin Cable отвори фабрика во Србија

  Корејската компанија Kyungshin Cable отвори фабрика за производство на компоненти за батерии за високотехнолошки електрични возила во град Смедеревска Паланка, Србија. Производството е наменето за европскиот пазар. Инвестицијата е вредна 20 милиони евра и е прва во регионот што вклучува изградба на фабрика и придружна инфраструктура и постепено вработување на 700 работници до крајот на 2022 година. По претпријатието на Kyungshin Cable во Полска, таа е единствената фабрика во Европа која има за цел да снабдува еколошки автомобилски компоненти со европски производители и добавувачи на батерии.

 • 11 may 2021Kemet Electronics со план да ја прошири својата база во Скопје

  Kemet Electronics, подружница на американскиот производител на електронски компоненти Kemet Corporation, планира да инвестира 10 милиони евра за проширување на својата фабрика во Скопје, Северна Македонија, дозна BalkanEngineer.com од SeeNews. Проектот се очекува да се спроведе во мај 2022 година. Инвестицискиот план на компанијата предвидува отворање центар за истражување и развој кој ќе се фокусира на производство на нови кондензатори, создавање нови производствени капацитети и отворање простории за истражување и тестирање на нови материјали.

 • 29 april 2021Кинескиот производител Mei Ta планира нови инвестиции во Србија

  Кинескиот производител на делови за автомобили и мотоцикли Mei Ta планира нови инвестиции во индустриската зона во Бариќ, општина Обреновац, Србија, дозна BalkanEngineer.com од eKapija.com. Првичната идеја на раководството на Mei Ta беше да се изгради во Бариќ најголемиот логистички центар на компанијата во Европа. На овој начин, целата логистика потребна за производството на континентот ќе биде лоцирана на едно место. Подоцна, тие размислуваат и за изградбата на трета фабрика поради зголемување на производството. И за двете опции се уште се разговара.

 • 28 april 2021Chipita ја проширува својата фабрика во Букурешт

  Грчката компанија Chipita, лидер во производството и дистрибуцијата на прехранбените производи 7Days, Finetti и Chipicao, ја проширува за 60% производствената површина на својата фабрика во Clinceni, близу Букурешт, дозна BalkanEngineer.com од Romania-Insider.com. Проектот започна во 2008 година. Во моментов, фабриката на Chipita во Clinceni е сместена во две згради со вкупна површина од околу 25.000 метри квадратни. Во претпријатието се произведуваат кроасани, закуски, производи од брашно и други, кои носат годишна продажба на грчката компанија во износ од над 100 милиони евра.

 • 22 april 2021Бугарија и Северна Македонија дискутираа за железничките врски меѓу земјите

  Генералниот директор на Бугарската национална компанија „Железничка инфраструктура“ (НКЖИ) Красимир Папукчијски ја прими делегацијата на „Македонски железници - Инфраструктура,“ предводена од новиот генерален директор на компанијата г-дин Хари Локвенец, дозна BalkanEngineer.com од изјавата на НКЖИ. На средбата беа презентирани фазите на проектирање на железничката врска меѓу двете земји, со акцент на проектот за изградба на граничниот тунел на планинскиот превој Деве Баир.

 • 20 april 2021Белград е финалист на конкурс за одржлива градска мобилност

  Белград се квалификуваше на финалето на натпреварот за најдобар план за одржлива градска мобилност, дел од натпреварот во рамките на Европската недела на мобилност 2020 година. Меѓу финалистите е и шпанскиот град Билбао, како и францускиот град Гренобл, кој беше прогласен за „Зелена престолнина на Европа“ за 2023 година. Во моментов, Белград има околу 100 км велосипедски ленти, а целта на Планот е да се изградат уште 400 км до 2030 година. Во тек е имплементација на заеднички проект со компанијата Siemens, според кој до 2023 година ќе бидат инсталирани „паметни“ семафори на 322 крстосници во градот.

Види ги сите »