In Bulgarian
У овом чланку ћемо вам представити концепт дистрибуираних управљачких система са даљинским контролним панелима, који проверена инжењерска компанија САТ (Системи Аутоматка Технологије) развија као одговор на потребе производње својих купаца. Компанија је првог августа прославила 31. годишњицу постојања. За ово време неуморно смо стицали искуство, знање и вештине како бисмо обезбедили прецизно извођење услуга које нудимо: инжењеринг, пројектовање, производња, програмирање, обука, електроинсталација, надзор, тестирање и пуштање у рад пројеката аутоматизације различитих процеса по принципу „кључ у руке“, машине, радионице и читаве производне линије“, саопштили су из компаније.
У складу са захтевима купаца, САТ портфолио обухвата развој централизованих система управљања производним процесима (базираних на МСС), дистрибуираних система управљања (DMC) и мешовитих система (хибридна структура - DMC/MCC).
„Сваки погон или одељење у дистрибуираним системима има посебан план за независно управљање. Систем управљања и контроле предузећа изграђен је према овим шемама. Појединачне оператерске станице су повезане на заједничку мрежу преко Industrial Ethernet интерфејса“, објаснили су стручњаци.
Контролне панеле лоцирамо у непосредној близини аутоматизоване опреме и повезујемо их са главним програмабилним логичким контролером (PLC) путем интерфејса Profibus DP.
Свака компанија има своје специфичности, стога, за имплементацију оптималних система за праћење, контролу и управљање, стручњаци компаније развили су различите типове стандарда „Дистрибуирани контролни центри за електричне погоне“ (DMC), укључујући сву склопну опрему (прекидаче, контакторе, релеје), који су им потребни, као и удаљене PLC I/O модуле.
Оператерска станица је заснована на стандардном рачунару како би обезбедила интуитиван интерфејс за управљање производним процесима. „Дистрибуирани систем за контролу и управљање производним процесима изграђен је интеграцијом 2 редундантна сервера са заједничком софтверском подршком, инжењерске станице и неколико клијентских оператерских станица са штампачима повезаним на заједничку мрежу. Ова опрема се обично налази у централној контролној соби производње (CCR), објаснили су из САТ-а.
Комуникација између теренских уређаја и опреме се остварује преко стандардних модула Дистрибуирани I/O и Управљање Дистрибуиране Опреме (DIO и DEC).
„Преко Industrial Ethernet интерфејса повезујемо процесне станице различитих одељења и јединица са резервисаним серверима уз могућност проширења оптичким линијама“, додају из компаније.
Адреса: кварт Горња Бања, ул "Христо Стефчов" №1, 1614 Софија, Бугарска
Tелефон: 00359 2 957 69 29, 00359 2 957 70 19
E-mail: office@satbg.com
Сазнајте више о производима и услугама које компанија нуди у Србији ОВДЕ!
Извор фото материјала: САТ (SAT)