In Bulgarian.
Инжењерска фирма ЛогиСофт је развила систем управљања транспортног система у магацину готових производа на руску прехрамбену компанију "Сибирска Аграрна Група" саопштили су из компаније Логисофт за сајт BalkanEngineer.com. Ова реализација је добила престижну награду на конкурсу "Пројекат године" у Русији. Пројекат подразумева спровођење аутоматизованог система управљања у компанији, а њен циљ је смањење губитака готовог складиштења робе, оптимизација процеса у складишту, повећање својих капацитета и смањење губитке, који су у вези са грешкама у извршењу наруџбина.
Важан услов за доделу пројекта је због резултата заинтересованих одељења да добију информације о доступним производима у складишту у реалном времену.
Основни услов за систем је и праћење рока трајања производа да би се искључили губици од могућег одлагања на отпад након истека рока трајања робе. "Руска проучавања и страна искустава показују да сличних пројеката у свету, ако се узму у обзир специфичности и процеси у складишту има веома мало. Транспортер је производ московске компаније. Управљање аутоматизације транспортног система је развијен и имплементиран од нас и интегрисан у WMS модул "1С" компаније Axelot", саопштили су из компаније Логисофт.
Систем је јединствен по томе што је пуштен у рад без прекида процеса производње. "То може уштедети велике губитке компанији", додали су из компаније Логисофт.
Производња се чува и испоручује у неколико типова кутија, од којих свака поседује јединствене ознаке и тежину у систему. "Приликом избора потребне производње, из области складиштења она се пребацује у друге кутије, које су одређене за испоруку наруџбине. У систем је такође уведен извештај о расположивости кутија у складишту и код клијената. Означена са баркодом, кутија се доводи на први ниво транспортера, у којем се касније очитава помоћу скенера, WMS систем аутоматски поставља путању кутије", коментаришу из компаније Логисофт. Систем аутоматски контролише кретање кутија у транспортном систему. Како би се осигурало равномерно оптерећење радних површина развили смо посебан алгоритам.
"Нај компликованији део аутоматизације целог процеса је чињеница да је систем био имплементиран без прекида производног циклуса", допуњују са поносом из компаније Логисофт.
Извор фотографија: ЛогиСофт, „Сибирска Аграрна Група”