Турска компанија гради фабрику за фотонапонске компоненте у индустријској зони „Еленино“ у Старој Загори, Бугарска

2024-06-242 min.

In Romanian In Albanian In English In Macedonian In Bulgarian

 

Велика турска компанија за производњу фотонапонских компоненти уложиће између 150 и 200 милиона лева у стварање нове компаније у индустријској зони „Еленино“ - Стара Загора, Бугарска, сазнаје портал BalkanEngineer.com са сајта Divident.eu. Инвестиција ће се одвијати у неколико фаза, а уговор за то је већ потписан.

 

 

Компанија, која је лидер у Турској и конкурент великим европским компанијама, створиће модерну производњу фотонапонских компоненти, што ће обезбедити нова радна места и технологије у региону.

 

Поред велике инвестиције из Турске, Стефан Шоселов, председник борда директора Индустријске зоне Загоре, најавио је и да су у завршној фази преговори са још једном високотехнолошком компанијом за изградњу предузећа, које ће ојачати статус зоне као иновационог центра и индустрије.

 

Поред приватних инвестиција, бугарска влада и општина активно подржавају развој ове области. Очекује се да ће Стара Загора добити близу 14 милиона лева у оквиру Плана опоравка и одрживости, намењених побољшању инфраструктуре у индустријској зони „Еленино“. Додатних 3 милиона и 473 хиљаде лева суфинансираће општина за изградњу канализације, водовода и унапређење путне мреже.

 

Извор фото-материјала: canva.com