Данас постоје различите технологије 3D штампања које се заснивају на фотополимеризацији, укључујући стереолитографију (SLA), дигиталну пројекцију светлости (DLP), маскирану стереолитографију (MSLA) и друге. Главна разлика између прва два је у брзини штампе, као иу квалитету готових површина делова. Иако стереолитографија (SLA) уз употребу ласера обезбеђује високу прецизност и квалитет, не може се порећи да је то спорији процес. С друге стране, технологије растерске штампе засноване на пројектору одликују се брзином штампања, иако квалитет није увек на нивоу.

Последњих година значајно је порасла потражња тржишта за решењем које задовољава захтеве високе продуктивности и квалитета произведених делова са високом резолуцијом, дуготрајним очувањем механичких својстава и тачним димензијама делова. Као одговор на ову потражњу, један од лидера у области адитивне производње, компанија 3D Systems, представила је нови 3D штампач PSLA 270 од смоле крајем прошле године.
„Компанија 3D Systems комбинује најбоље од обе технологије у свом новом 3D штампачу PSLA 270 – решењу које нуди квалитет и поузданост оригиналне SLA технологије у комбинацији са брзином и скалабилношћу 3D штампања заснованог на растерском дизајну“, саопштили су за портал BalkanEngineer.com из доказане бугарске трговачке и инжењерске компаније SpaceCAD, која нуди професионалне 3D скенере за производњу и софтвер за 3D скенер.
Нови 3D штампач је дизајниран за све индустријске компаније које траже велике брзине производње користећи штампач средње величине. Поред тога што нуди високу поузданост, прецизност и лакоћу употребе, PSLA 270 се такође може похвалити једнако високом стопом успеха од првог произведеног дела. Према тиму компаније 3D Systems, PSLA 270 је до 5 пута бржи од осталих 3D штампача са SLA технологијом.

Контакти:
Телефон: +359 2 903 3999
E-mail: plamena@cadcam-bg.com
Сазнајте више о производима и услугама које компанија нуди у Србији ОВДЕ!

Извор фото-материјала: SpaceCAD, 3D Systems, ©Engineer BG via Canva.com